Ben Kimim?

Merhaba, Ben Mete ÖMERALİ, 1986 yılında İzmir’de doğdum. 2004 yılında izmir ekonomi üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümünü kazandım ve 2008 yılında mezun oldum. Bir kaç yıllık startup firma deneyiminden sonra yüksek lisans eğitimim için İsveç in Göteborg şehrine gittim. 2011 yılında Bilişim projeleri yönetimi alanında yüksek lisansımı tamamladım. Yüksek lisans tezimi Ericsson firmasıyla yaparken, PTC İsveç’den aldığım teklif sonrasında Nisan 2011 de PTC de çalışmaya başladım.

İlk 6 ayımda Almanyanın Frankfurt kentinde ve daha sonrasında İsveçin Göteborg şehrinde öğrenim hayatıma devam ettim. Ekim 2014 de PTC Türkiye ve Ortadoğu oluşumunu başlatmak için PTC tarafından İstanbulda görevlendirildim. Halen PTC Türkiye, Yunanistan ve Orta Doğu bölgelerinde teknik satış müdürü olarak çalışmalarıma devam ediyorum. Bu bloğumda mümkün olduğu kadar Türkçe kaynak eksikliğini gidermek için, PLM (product lifecycle management), SLM (service lifecycle management), ALM (application lifecycle management), IOT (internet of things veya smart connected products) ve diğer alanlarda yazılar yazıp sizlerle beraber güzel tartışmalarla iyi bir kaynak yaratma hedefindeyim.

NOT: Burda yazdığım tüm yazılar, sadece kişisel düşüncelerimi Türkçe olarak ifade ederek, bir süredir tanık olduğum Türkçe kaynak eksikliğini gidermek adına ufak bir katkıda bulunma çabasıdır. Yazılarım tamamen amatörce olduğu için, içlerinde mantık hataları, eksik bilgiler ve yazım yanlışları olması muhtemeldir. Eğer bu tip durumları görüp beni bilgilendirmek isterseniz iletişim sayfasından bana yazabilirsiniz. Fikirlerinizi mutlaka sayfalarımı daha iyi hale getirmek için kullanacağımdan hiç şüpheniz olmasın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.